سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ایران سربلند

 

پسرکم ! ... اندرزهای حکیمان را بپذیر و فرمانهایشان را پی گیری کن [امام علی علیه السلام ـ در سفارش به پسرش محمّدبن حنفیه ـ]

 
 

مدیریت| ایمیل من

| خانه

پایین

?سیدشهاب الدین عالمیان

دوشنبه 86/8/21  ساعت 11:13 عصر

هشدارهاشمی

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در همایش «اتحاد ملی؛ راهبردها و سیاست‌ها» با اشاره به وضعیت منطقه و تحرکات آمریکا، خطرات پیش روی کشور را بسیار جدی قلمداد کرد.

به گزارش آفتاب، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح دوشنبه در مراسم افتتاح همایش اتحاد ملی راهبردها و سیاست‌ها که از طرف مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شده بود سخن می‌گفت، اظهار داشت: مدتی پیش سیاست‌های «همبستگی ملی» در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفته و در 18 بند مورد تصویب قرار گرفت که همچنان به اجرا در نیامده است و ما هنوز چشم انتظار اجرای آن هستیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این نکته که «مساله اتحاد افراد مختلف‌السلیقه همواره مساله جدی برای رهبران جهان به ویژه انبیاء بوده است»، تصریح کرد: اولین منادی اتحاد در زمان ما قرآن است که در آیات فراوان نسبت به تنازع اعلام خطر کرده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: البته اختلاف نظر همواره وجود داشته و دارد و تاکید قرآن نیز بر تنزیر از تنازع است خداوند تنازع را از خصوصیات جهنمیان می‌داند.

آیت‌الله هاشمی افزود: در سوره ص قرآن به بیان اختلاف بهشتیان و جهنمیان می‌پردازد و در حالی که بهشتیان اهل سلام هستند اهل جهنم اهل تنازع هستند. اینان مدام بر یکدیگر لعنت می‌فرستند و به محض ورود شروع به چنگ انداختن بر صورت یکدیگر می‌کنند این شیوه جهنمیان در دنیا است که به آخرت نیز منتقل شده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این م